Zásady ochrany osobních údajů

Oznámení o Ochraně Osobních Údajů (s nadhledem)

Vážení přátelé, znalci, dezoláti a všichni, kdo jste zavítali na naše pole plné myšlenek,

vítejte ve světě, kde si vážíme každého zrnka pravdy a každého hlasu, který se odváží zaznít jinak než je obvyklé. Ačkoliv naše pole není obehnané plotem GDPR (General Data Protection Regulation), vnímáme, že ochrana osobních údajů je jako pečlivé sklízení úrody – vyžaduje pozornost, péči a respekt.

Chováme data jako skřivani svá mláďata

Slibujeme, že uděláme vše pro to, aby vaše případné osobní údaje a jiná data byla u nás v bezpečí a nenecháme je odletět do neznámých větrů internetu.

Uznáváme a prohlašujeme, že i když státní aparát si občas dovolí malou svévolí porušovat zákony, my si dáme na ochraně těchto informací záležet. Nejde nám primárně o dodržování zákona, ale o dobré způsoby a mravy, abychom byli vzorem dobré praxe a zacházeli s vašimi daty s respektem a chránili je a opečovávali jako oči v hlavách.

Co děláme s posbíranými semínky informací?

Můžete se připojíte k naší komunitě, můžete nám svěřit některé údaje. My je shromažďujeme s pečlivostí zahradníka, který sbírá plody své práce – jen to nejlepší a s respektem.

Vaše údaje budou uloženy v naší digitální stodole, uzamčeny před zvědavýma očima a chráněny nejmodernějšími zámky, které digitální svět nabízí.

Proč vlastně sbíráme údaje aneb Proč potřebujeme vědět, jakou píseň si prozpěvujete?

Chceme vám poskytovat co nejlepší službu a zážitek z návštěvy. Ať už je to zaslání dezolátovinkovače e-mailem, který je jako ranní rosa na louce, nebo personalizovaná doporučení, která jsou jako stopy vedoucí k nejkrásnějším květinám či výživným plodům.

Vaše Práva aneb Jak si můžete vzít zpět své semínko

Máte právo kdykoliv zkontrolovat, jaké údaje o vás máme uloženy (většinou žádné), požádat o jejich opravu, nebo požádat o výmaz a nechat je tak z naší stodoly odletět.

Pokud byste se chtěli odpojit, můžete. Každý máme svoji cestu a ač na tu vaši vám můžeme zpívat, respektujme vzájemně naši svobodu a rozhodnutí.

Pár slov závěrem a co si z toho všeho odnést?

I když bychom podle vzoru státních orgánů mohli zaujmout postoj „pravidla jsou spíš jen doporučení“, bereme ochranu vašich údajů vážně – jako skřivan chrání svá hnízda a potomstvo. Věříme, že i v digitálním světě je možné udržet úctu a důstojnost, a to nás odlišuje od těch, kteří data sbírají jako kombajny zrní na polích.

Prostě vaše data u nás budou v bezpečí. Děkujeme vám za důvěru.

S pozdravem a písní na rtech,
Vaši dezoláti na drátě

Mějte na paměti, že budeme mluvit a prozpěvovat si tak, jak nám zobáčky narostly. Tento dokument je vytvořen s nadhledem a humorem, ale i s plným vědomím závažnosti tématu. Jste-li právník a myslíte si, že by tento dokument a oznámení mělo obsahovat i některé další náležitosti, budeme rádi, pokud nás na to ve vší lásce a laskavosti upozorníte.

Pin It on Pinterest

Share This